Festival Map and Artist Booth Numbers

  • Artists with their booth numbers are listed in alphabetical sequence by last name below the map.  
  • Copies of the map with more detailed information will be available the day of the festival at the Information Booth.

Booth    Artist                                    Category

90       Ann Aas                                 Jewelry

26       Martye Allen                         Ceramics

82       Ryan Ball                               Ceramics

80       Lynn Barnum                        Glass & Enamel

31       Patti Berg                               Fiber & Wearable

53       Kaitlyn Birk                           Mixed Media

57       Helen Bond                            Painting / Drawing

73       Lynn Brofman                         Jewelry

13       Bill Brown                              Wood

89       Carla Brown                            Painting / Drawing

92       Rebecca Bruzek                       Mixed Media

29       Bud Bullivant                          Sculpture

65       Rachel Cain                             Photography

22       John Caughlan                         Photography

58       Sharon Cherney                       Fiber & Wearable

64       Terry Chism                             Jewelry

35       Cameron Christian                 Wood

71       Steve Claypatch                       Glass & Enamel

32       Debbie Cooter                        Fiber & Wearable

33       Dick Cooter                            Ceramics

50       Kim Crocker                            Jewelry

55       Dawnette Davis                       Fiber & Wearable

37       David DeMattia                       Sculpture

52       Margaret Dittrich                     Jewelry

85       Emily Donovan                        Mixed Media

84       Mary Ila Duntemann               Glass & Enamel

76       Nicholas Earl                           Ceramics

11       Gary Rex Erickson                   Jewelry

87       Shawn Glidden                        Fiber & Wearable

36       Mary Gohman                         Jewelry

77       Ted Golbuff                            Wood

88       Vanessa Greene                        Ceramics

86       Sue Hammes-Knopf                 Jewelry

79       Barbara Hanlon                        Sculpture

67       Cecelia Hoffman                      Glass & Enamel

83       Ann Holter                               Fiber & Wearable

20       Bobbi Hoppman                      Fiber & Wearable

63       Nancy Hovland                        Fiber & Wearable

24       Judith Hurd                              Jewelry and Mixed Media

72       Peter Jadoonath                        Ceramics

28       Anne Johnson                           Fiber & Wearable

60       Julie Johnson                             Jewelry and Sculpture

59       Carla Kennedy                          Ceramics

25       Aryn Kern                                 Wood

10       Emily Koehler                            Print Making

55       Andrew Kringen                        Wood

30       Pat and Ken Larson                    Sculpture

81       Dan Leisen                                 Photography

19       Jenny Levernier                           Jewelry

51       Beth Marcus                               Mixed Media

69       Andrea Martin                            Mixed Media

62       Dana McDill                              Wood

78       Sharon Miller-Thompson           Mixed Media

75       Megan Moore                             Painting / Drawing

16       Janie Mork                                  Painting / Drawing

27       Brenda Nesheim-Fuller                Jewelry

91       Wendy Penta                               Ceramics

18       Vince Quast                                Photography

68       Jan Raven                                    Jewelry

12       Ann Ringness                              Fiber & Wearable

70       Dan and Lee Ross                        Sculpture

14       Nate Saunders                             Ceramics

17       Chris Singewald                          Ceramics

23       Warren Slocum                           Glass & Enamel

17       Audra Smith                                Ceramics

21       Kathleen Smith                            Ceramics

21       Phillip Smith                               Ceramics

66       William and Linda Sumner         Fiber & Wearable

56       Joan Teppen                                Jewelry

74       Kelly Thielen                               Mixed Media

34       Kimberly Tschida Petters             Print Making

54       Amy Von Bargen                         Ceramics

57       Kathryn Weese                            Painting / Drawing

15       Rebecca Wicklund                       Jewelry

61       Bao Yang                                     Fiber & Wearable